Pies to nasz towarzysz od tysiąca lat i ludzie się tak do tego przyzwyczaili że trudno im wyobrazić sobie by było inaczej. Pies jeśli wychowywany jest dobrze i w dobrych warunkach to nigdy nas nie zawiedzie i zostanie przy nas aż do śmierci. Nie od dzisiaj wiadomo że najlepszym miejscem dla psa jest dom z dużym ogrodem, a wiele osób uważa że mały metraż mieszkania jest przeszkodą do posiadania psa jednak pupil w bloku nie jest to rzecz niemożliwa. Ludzie jednak, którzy decydują się na posiadanie zwierzaka w bloku mają problem z doborem rasy do ograniczonego miejsca. Wybór małego psa w tej sytuacji wydaje się być rozsądny. Mały pies nie będzie zajmował dużej ilości miejsca w mieszkaniu, a jego obecność będzie w tym wypadku samą przyjemnością dla domowników. Plusem posiadania takiego zwierzaka jest też przez to że nasz pupil jest mały rzadsza częstotliwość wychodzenia z nim na spacer.

Psy do mieszkania w bloku.

Pies Maltańczyk

Maltańczyk to pies, który idealnie nada się do bloku. Mały rozmiar pomieszczenia przy takiej rasie to nie problem, ponieważ nie wymaga ona dużej aktywności fizycznej. Wystarczy tylko że pupil będzie miał swój kąt gdzie będzie mógł coś zjeść lub położyć się na leżance. W przypadku Maltańczyka taki pies powinien mieć stały rytm dnia w formie wyjścia na spacer i dostawania jedzenia o stałej godzinie. Niestety pies nie jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie lubią się męczyć z sierścią swojego zwierzaka.

Yorkshire Terrier

Ta rasa jest bardzo częstym wyborem jeśli chodzi o wybór pupila do bloku. Tego typu psy wolą dłuższe spacery, ale krótsze dystanse nie są dla nich żadnym problemem. Są to psy nad, którymi trzeba pracować od małego, ponieważ nie wytresowany, lub źle wytresowany pupil tej rasy może stać się dzikim zwierzęciem i pokazywać przewagę nad właścicielem. Źle wytresowany pies może też być groźny w stosunku do obcych mu ludzi.

Szpic miniaturowy czyli Pomeranian

Jest to dobry i przyjazny pies o wyrazistym charakterze. Swym wyglądem przypomina miniaturową wersję lisa. Jego sierść jest gęsta i ma długie odstające włosia. Dorosłe psy mierzą 18-30cm w zależności od budowy i odmiany. Szczenięta ważą 1,8-2 kg a dorosłe psy 2-2,5 kg.

Pitbull – zabójca, czy wierny przyjaciel?

Pochodzenie

Szpic miniaturowy wywodzi się od arktycznych psów zaprzęgowych. Prawdopodobnie pochodzą one od szpiców wilczych. Szpice wilcze były jednak nieco większe i ważyły około 13kg. W połowie XIX pomeraniany zaczęły pojawiać się w europie. W 1888 roku królowa wiktoria pokochała te psy co dodatkowo przyczyniło się do zwiększenia ich popularności. Brytyjscy hodowcy próbowali uzyskać jeszcze mniejsze osobniki tej rasy z większą ilością sierści.

Pies do mieszkania w bloku

Szpice miniaturowe idealnie nadają się do mieszkania w bloku ponieważ nie wymagają dużej ilości ruchu. Spalają one energię w krótkim czasie i potrzebują jeść mało ale często. Dbanie o tak małego pupila w mieszkaniu to sama przyjemność ponieważ nawet gdy będziemy mieć do czynienia z osobnikiem dorosłym tej rasy gdzie wymagana jest bardziej intensywna pielęgnacja jego sierści ze względu na jego rozmiar nie będzie sprawiało nam to większego problemu.