Chihuahua – czym się charakteryzują?

Chihuahua to jedna z najpopularniejszych ras psów na świecie.

Te niewielkie zwierzęta posiadają nieszablonowy charakter i stanowią miłe i oddane towarzystwo dla swoich właścicieli. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć o pieskach chihuahua.

Chihuahua – wygląd

Opisywana rasa psów wywodzi się z Meksyku i wyróżnia się niewielkimi rozmiarami. Z tego względu jej przedstawiciele odnajdą się nawet w mieszkaniach o małym metrażu.

Psy chihuahua osiągają wagę nieprzekraczającą 3 kilogramów. Wyróżniają się spiczastymi uszami oraz dużymi oczami. Ich sierść może występować w różnych kolorach, takich jak biały, czarny lub szary. Omawiane pieski mogą posiadać krótką lub długą sierść.

Charakter psów chihuahua

Psy chihuahua wykazują się dużą inteligencją, dzięki czemu rozumieją wiele poleceń swoich właścicieli. Wyróżniają się czułością, co sprawia, że są wspaniałymi towarzyszami dla osób w każdym wieku. Są pełne i energii i pomimo swoich niewielkich rozmiarów potrzebują dużych dawek ruchu na spacerach.

Chihuahua mają nieszablonowy charakter dlatego potrzebują odpowiedniego traktowania i zrozumienia ich potrzeb. Wykazują sporą nieufność wobec nieznanych sobie osób oraz zwierząt.

Pielęgnacja psów chihuahua

Omawiana rasa psów nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. W ich wypadku najważniejsza kwestia to regularne szczotkowanie, w celu pozbycia się martwej sierści. W przypadku ras krótkowłosych należy je wykonywać raz na tydzień, długowłose chihuahua potrzebują szczotkowania co 3 dni.

Jeśli chodzi o kąpiel, to można to robić nie częściej niż raz w miesiącu, a po jej przeprowadzeniu należy pamiętać o wysuszenia psa przy użyciu suszarki do włosów.

O różnych rasach psów i kotów przeczytasz w portalu puppies.pl.