Czym karmić psa?

Po raz pierwszy będziesz mieć psa pod opieką i zastanawiasz się czym go karmić? A może masz już psa i nie do końca smakuje mu psia karma? W takim razie na pewno nie próbuj nauczyć go jedzenia tego, co Ty masz na talerzu. Nasze jedzenie nie będzie w stu procentach odpowiednie dla naszego psiaka. Szczególnie, gdy pies ma alergię lub cierpi na inne choroby.

Unikaj podawania psu swojego jedzenia

Masz nawyk dawania psu resztek z obiadu? A może podrzucasz mu co chwilę swoje jedzenie? Na pewno nie jest to rozsądne zachowanie. W taki sposób pies może nabrać złych nawyków i może wymuszać na nas, abyśmy częstowali go jedzeniem. Z drugiej strony biorąc pod uwagę liczne przykłady na stronie racjonalny.pl wiemy, że takie zachowanie może mieć konsekwencje zdrowotne, a pies może nawet trafić do weterynarza.

Co powinien jeść pies?

Wasz pies wymaga innej diety niż nasza i wymaga dostosowania do jego potrzeb. Najlepszym sposobem na dopasowanie odpowiedniej diety psa będzie gotowa sucha karma, która zawiera odpowiednią wartość odżywczą. Karmy gotowe są opracowane na podstawie aktualnych norm żywieniowych i będą gwarantować, że psu dostarczymy niezbędne wartości odżywcze. Dzięki temu nasze zwierzaki nie będą wymagały dodatkowej suplementacji.

Na rynku znajdziemy wielu producentów psi karm. Niektórzy producenci prowadzą nawet internetową sprzedaż karm dla psów. Dzięki temu możesz nabyć karmę dla psa w odpowiednio niskiej cenie. Co więcej, na stronie internetowego sklepu możesz przeczytać jaki skład posiada psia karma. W ten sposób sprawdzisz, czy w jej składzie nie ma żadnych składników, które negatywnie wpływałyby na jego organizm.