Ranking TOP5 – Najłatwiejszych ras psów do tresury.

Ranking TOP5 – Najłatwiejszych ras psów do owej tresury.

Lubisz poukładanego psa pod swoje słowo? Lubisz tresować psa, ale nie masz cierpliwości czy też po prostu tego nie potrafisz i nie radzisz sobie z tresurą psa, który wymaga długich i dokładnych ćwiczeń? Nic się nie martw, dzisiejszy ranking opiera, się na psach, które same w sobie się uczą.

TOP 5 – takowych i najłatwiejszych ras psów do tresury. Przy okazji zapoznaj się z ciekawymi miejscami spacerowymi w Toruniu, o których przeczytasz na stronie toruninfo.pl

5. Border Collie

Jest to pies, którego można nauczyć wszystkie i jest to bardzo mądra rasa, która już za pierwszym razem rozumie co się do niej mówi i to, co chcesz go nauczyć. Owa rasa jest łatwiejsza do nauki niż jakakolwiek. Często ta rasa występuje w filmach czy na filmikach TikTokowych jakie sztuczki robi i jak go ludzie uczą.

4. Pudel.

Jego genetyka pozwala, na bardzo szybkie uczenie się co robi, go jako jednego z najmądrzejszych ras psów, a zarazem najłatwiejszych ras psów do tresury. Pudel ma to w sobie, że patrząc, na komendy uczy, się sam.

3. Owczarek niemiecki.

Bez przyczyny nie byłyby to psy policyjne bardzo szybko można nauczyć owego psa sztuczek i poleceń wystarczy skupić psa na swojej uwadze i zacząć go tresować. Warto mieć na uwadze, że owe psy lubią ciągnąć na smyczy i trudno będzie ich tego oduczyć.

2. Golden Retriver.

Jest to jedna z najmądrzejszych ras psów, dlatego tez jego nauka nie sprawi Ci żadnego problemu. Pies bardzo lubi się uczyć i lubi wykonywać zadania polecone przez właściciela. Sam lubi wykonywać nowe umiejętności i sztuczki.

1. Doberman Pinscher.

Jest to najbardziej lubiany i uważany pies w policji i w wojsku. Jego nauka trwa, zaledwie w 2 miesiące a pies sam w sobie bardzo dużo rozumie, i jeżeli zaczniesz, go trenować szybko się wszystkie nauczy. Często pokazuje ta rasa psów, że nie potrafi, ale nie daj się wejść w ich pułapkę. Owe psy są leniwe i nie lubią powtarzać tego samego.